Späť na stromy!

walk

Poslednou dobou prichádzam na prevratné zistenie. Zdravšie a prospešnejšie pre ľudské zdravie, psychické či telesné je, možno paradoxne, zbavovanie sa vecí namiesto ich neustáleho pridávania.

Tento postoj, ktorý by sme mohli nazvať späť k prirodzenosti zasahuje do viacerých odvetví v našom živote. Čo všetko to konkrétne môže byť? Kozmetika (používanie čisto prírodnej kozmetiky namiesto chemickej)chodenie na boso, barefoot topánky, prirodzené pôrody a tak ďalej.

Ja sama som do svojho života implementovala niektoré z nich a veľmi rada sa vám pokúsim opísať, čo všetko mi ich aplikovanie prinieslo. S istotou môžem povedať, že mi nič nevzalo.

No poo method:

V minulosti som pravidelne používala niekoľko vlasových prípravkov. Inak by som nebola spokojná s tým, ako moje vlasy vyzerajú. Pred štyrmi rokmi som prešla na metódu bezšampónovania, ktorá spočíva v tom, že sa vlasy neumývajú klasicky obyčajným šampónom. Samozrejme, že sa umývajú, ale sú na to využívané čisto prírodné látky. Napríklad (môj najobľúbenejší) marocký íl kokosový olej a na to , aby vlasy krásne voňali nezabúdajme na rôzne éterické prírodné oleje. Predtým v časoch, kedy som sa o vlasy starala konvenčným spôsobom musela som si ich umývať oveľa častejšie, minimálne raz za tri dni.  Pravidelne som používaly gély, laky, tužidlá, balzamy, šampóny a rôzne špeciálne kúry na vlasy. Dnes si umývam vlasy pravidelne čistou vodou a raz za dva týždne použijem vlasovú procedúru íl, olej  vôňa. Moje vlasy sú teraz najkrajšie, aké kedy boli.

Chodím v barefootoch či na boso:

Pred  pár rokmi som tiež prepadla vášni chodenia na boso. Je tak príjemné cítiť na prechádzke prírodou všetky tie zmyslové podnety cez chodidlá. Mám na mysli zurčiaci letný potôčik, príjemne mäkulinký mach ale aj zaujímavosť pichľavého ihličia. Neskôr som sa dozvedela, že to nie je len príjemné, ale hlavne aj zdravé. Podporuje to totiž prirodzenú prácu chodidla, čo v bežných topánkach nie je umožnené a žiaľ ani špeciálna ortopedická obuv.